شرکت شلبی آمریکا از باز تولید خودروی عضلانی و کلاسیک فورد شلبی GT۵۰۰ سوپر اسنیک مدل ۱۹۶۷ خبر داد، که تنها ۱۰ نسخه از آن ساخته خواهد شد.

۱۰ مشتری خوش‌شانس که ۲۵۰،۰۰۰ دلار پول داشته باشند، به زودی قادر خواهند بود مالک خودروی عضلانی  فورد شلبی GT۵۰۰ سوپر اسنیک مدل ۱۹۶۷ شوند. شلبی آمریکا قصد دارد که تنها ۱۰ دستگاه مدل فست‌بک در ادامه ساخت خودروی کلاسیک فورد موستانگ و با استفاده از امتیاز آن تولید کند. این خودروها با شماره پلاک و عنوان اصلی کارخانه سازنده برای مشتریان عرضه خواهند شد.

گری پترسون رییس شرکت شلبی آمریکا گفت:

ما رویای کارول شلبی و دُن مک‌کین را به سرانجام می‌رسانیم. در سال ۱۹۶۷، شلبی یک مطالعه مهندسی به نام” سوپر اسنیک ” برای آزمایش تایرهای فوق سریع توسط گودیر (Goodyear) انجام داد. هنگامی که این آزمون با موفقیت به پایان رسید، شلبی آمریکا آن را به مل بورنز فورد در جنوب کالیفرنیا ارائه داد تا به عموم مردم فروخته شود. دُن مک‌کین کارمند سابق شلبی آمریکا، توانست که خودروی عضلانی فورد شلبی را به مرحله تولید نیز نزدیک کند. آن‌ها این ایده را با دقت مورد بررسی قرار دادند، اما متاسفانه مشکلاتی در مسیر کار وجود داشت. به علت گران بودن هزینه خودرو، این پروژه تاکنون اجرایی نشد و هیچ‌گاه به سرانجام نرسید.

درست مثل نسخه اصلی خودروی فورد شلبی، مدل جدید سوپر اسنیک (Super snake) نیز دارای پیشرانه ۷.۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر است، که ۵۵۰ اسب بخار قدرت را از طریق جعبه دنده دستی چهار سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌کند. این میزان قدرت، بیش‌تر از ۵۲۰ اسب بخاری است که در مورد مدل اصلی شایع شده بود. به لطف پیشرانه قدرتمند، خودروی فورد شلبی می‌تواند به بیشینه سرعت ۲۷۳ کیلومتر بر ساعت دست یابد که البته این میزان توسط مک‌کین ثبت شده است. در ساخت پیشرانه از دو نوع بلوک آلومینیومی و چدنی بهره گرفته می‌شود و ترمزهای دیسکی همراه با نوارهای سه‌گانه مشهور آبی رنگ شلبی نیز دوباره باز خواهند گشت.